Martina Prchalová

Martina PrchalováVystudovala obor Kulturní dějiny na Univerzitě Pardubice. V současné době se živí prováděním turistů v českém a německém jazyce.

I když je tento její obor na míle vzdálen tématům týkajících se zdravé výživy, o zdravý životní styl se zajímá a ráda by tak předávala své postřehy a zkušenosti i dalším čtenářům.

Ve svém volném čase se věnuje sportu, ráda čte a kreslí.

Funkce na webu

Redaktor

Osobní informace

Věk: 26
Znamení: Kozoroh
Oblíbená barva: oranžová

Dotazník

Co mám vlastně společného s potravinovými omezeními?

Já osobně žádným omezením netrpím, ale mám okolo sebe pár lidí, kteří si takovýmto problémem procházejí.

Jaký mám názor na BIO potraviny?

Na BIO potraviny nevěřím, nevyhledávám je, nekupuji. Nejlepší BIO potraviny jsou pro mne ty, které sklidím na naší zahrádce.

Co já a zdravá výživa?

Zdravou výživu jsem dříve nějak neřešila, ale pak jsem poznala svoji spolubydlící na koleji, která nedala dopustit na brokolici a různé obilné klíčky. Zkusila jsem od ní pár rad a zjistila, že na změně životosprávy přece jenom něco bude. I když to tedy neznamená, že bych úplně zanevřela na čokoládu nebo sváteční kachnu. ;-)

Nejoblíbenější jídlo?

Cokoliv od maminky.

Co vaření? Je to koníček, nebo nutné zlo?

Pro mě osobně asi spíše nutné zlo, ale když už se do samotné přípravy jídla pustím, není to už taková otrava.

Jak trávím volný čas?

Záleží na mojí náladě, někdy vyrážím do společnosti, za známými a rodinou, jindy jsem raději sama třeba jen s dobrou knížkou.

Jaké je moje největší přání?

To si přece jen nechám pro sebe.

Co si myslím o síti Facebook?

V dnešní době v podstatě skoro nutnost. Je super, pokud chcete být v kontaktu se známými, které jste dlouho neviděli nebo s těmi, kteří žijí na druhé straně světa. Na druhou stranu se někdy nestačím divit, kolik času jsou někteří schopni na internetu strávit a jak jsou hlavně puberťáci z facebooku zblblí.

Jaký je můj největší vzor?

Jeden příklad nejde uvést. Pokud vidím, že je nějaký člověk slušný, pokorný a ještě navíc úspěšný ve svém oboru či činnosti, pak je i inspirací pro mne.

Ideální dovolená a relax?

Někde v přírodě, třeba na horách s přáteli nebo rodinou.

Hlídám si pravidelně svou hmotnost?

Snažím se.

Jaký je můj vlastní recept na zdraví?

Brát život s nadhledem, nenechat se hned ze všeho otrávit a vynervovat.

Kolik vypiju denně káv?

Kávu piju opravdu jen výjimečně, spíš tak jednou, dvakrát za měsíc. Raději mám čaj.

Obrázek uživatele Martina Prchalová

Obsah uživatele

rybí tuk

Což takhle dát si rybí tuk?

Když se řekne rybí tuk, většině z nás se vybaví scéna, kdy babička či zdravotní sestřička nutí malému dítěti lžičku s touto nikterak vábně vonící ani chutnající poživatinou. Měly však naše prababičky pravdu? Je opravdu rybí tuk tak dobré léčivo a schopný životabudič? A jak na něj pohlíží dnešní moderní medicína? Na tyto a další otázky odpoví následující článek

Nápoj jménem Coca-Cola

Co se zkusit podívat na coca-colu? Většina z nás si asi dokáže představit, že nejde o nic zdraví prospěšného. Někteří se proto tomuto nápoji vyhýbají velkým obloukem, jiní vědí, že hřeší, ale přesto si coca-colu upřít nedokáží. Jak to tedy ve skutečnosti je? Co všechno se skrývá v jejím složení?
Červená řepa

Červená řepa: Opomínaný zdroj zdraví

Teplotní výkyvy a střídání počasí příliš neprospívají našemu zdraví a jsou velkou zátěží pro imunitní systém. Mnoho z nás si při prvních projevech nachlazení ordinuje větší přísun vitamínů v podobě citronů nebo pomerančů. Existuje však i jiná možnost, kterou lze doporučit - červená řepa
Reklama
TOPlist