Začínáme s dietou

Právě vám bylo diagnostikováno nějaké onemocnění, díky kterému musíte držet dietu? Vše je pro vás nové? Právě pro vás je určen tento článek, ve kterém se dozvíte všechny potřebné informace.

Po prvotních rozpacích a možná i šoku z toho, že právě Vám bylo diagnostikováno onemocnění, při kterém je nutné dodržovat určitý dietní režim, se na Vás jistě navalí množství nových informací. Nepanikařte! Uvědomte si, že konečně víte, co Vám je a také, jak to řešit! Čili první krok k nápravě Vašich zdravotních obtíží je učiněn.

Začátky bývají nejtěžší, ano, ale dostatečnou motivací pustit se do řešení nové situace by měla být vize, že to děláte jen a jen pro sebe. Ne pro manžela/ manželku, děti… Jen když budete fit a v pohodě Vy, pak teprve můžete dělat pro svoje nejbližší skutečně maximum!

Svému nejbližšímu okolí rozhodně sdělte, že si nyní musíte hlídat, co jíte a požádejte je o pomoc. Jistě budou chápaví a nebudou Vám nutit pokrmy, o kterých víte, že je nemáte jíst. Nemá smysl nic tajit a vymlouvat se, proč to či ono jídlo nebudete jíst.

Pokud si nejste v dnešní době přemíry informací jisti, kterému zdroji máte věřit, zajděte za dietologem či nutričním terapeutem, který Vám poskytne ověřené rady. Také na internetu bývají již specializované stránky, zabývající se příslušným onemocněním. Často je vedou právě ti, kteří mají osobní zkušenost s danou problematikou a je možné se zde i nakontaktovat na lidi, kteří již určitý dietní režim dodržují delší dobu a mají tudíž dostatek osobních zkušeností a řadu užitečných tipů.

Nehledejte důvody, proč nezačít s dodržováním alespoň některých rad, již dnes! Stejně nic neoddálíte, jen budete hledat výmluvy, proč něco nejde. Jistě nejde všechny získané rady hned přetavit ve skutečnost, ale aspoň nějaké nově získané informace jistě můžete do svého dietního režimu aplikovat ihned.

Zpočátku opravdu přemýšlejte nad tím, co jíte a budete jíst například následující den. Plánování Vám pak usnadní nákup a vaření. Postupem času už vše budete zvládat automaticky a bez dlouhého přemýšlení.

Dlouhé nákupy a výběr potravin… Nikdo učený z nebe nespadl a je pravda, že zpočátku se Vám nákupy kvůli čtení etiket na zboží protáhnou. Díky tomu však budete mít napořád jistotu, že konzumujete jen to, co Vám nedělá zle. Postupem času zjistíte, které potraviny jsou pro Vás vhodné, a sortiment pak už jen budete obměňovat. Více o nakupování se dočtete v článku Jak nakupovat.

Nebuďte na sebe přísní! Mějte radost z každého zlepšení, z každého povedeného receptu, který splňuje požadavky Vaší diety. O tyto malé-velké věci se určitě nezapomeňte podělit i se svým okolím!

Reklama
TOPlist