Jana Zlámalová

Jana ZlámalováV roce 2012 ukončila magisterské studium religionistiky na FF MU, aby v tomto lehce obskurním oboru dál pokračovala jako doktorská studentka. Tuto intelektuální stránku svého života vyvažuje časem stráveným v kuchyni, kde se s nadšením snaží vařit zdravě i chutně. A protože její velkou láskou je cestování, snaží se na každé ze svých cest (ať už do krajin blízkých nebo vzdálených) inspirovat k dalším kulinářským výtvorům.

K zájmu o zdravou výživu ji přitáhla její celoživotní snaha o dokonalou postavu a také cukrovka jejího přítele, jehož stravu vzala bezkompromisně do pevných rukou.

Citát

"Co tě nezabije, to tě posílí."

Funkce na webu

Redaktorka

Kontakt

e-mail: j.zlamalova@centrum.cz

Osobní informace

Věk: 29 let
Znamení: Panna
Oblíbená barva: červená

Dotazník

Co mám vlastně společného s potravinovými omezeními?

V nejbližší rodině máme jak bezlepkovou dietu, tak i cukrovku. A protože mě baví výzvy, s nadšením se vrhám do nápadů jako bezlepkové těstoviny nebo sladkosti vhodné i pro diabetiky.

Jaký mám názor na bio potraviny?

Bio zelenina a bio ovoce mi jsou tak nějak lhostejné, ale jako bývalá vegetariánka kupuji zásadně bio maso a nebo maso od blízkých farmářů. Tak nějak věřím, že život krávy z malé farmy byl veselejší než život ve velkochovu.

Co já a zdravá výživa?

Když máte doma diabetika, nemůžete vařit snad ani jinak než zdravě. A když máte doma náročného diabetika, tak musíte vařit zdravě a zároveň i chutně.

Nejoblíbenější jídlo?

Čína se spoustou arašídů od mých rodičů.

Co vaření - je to koníček nebo nutné zlo?

Vaření je pro mě rozhodně koníček. Zlo je to jenom tehdy, když hrozně nestíhám a to potom máme týden pomazánek.

Jak trávím volný čas?

Čtu, čtu a zase čtu.

Jaké je moje největší přání?

A já jsem si myslela, že přání se nesmí vyzradit, jinak se nesplní.

Co si myslím o síti Facebook?

Je to jako s každým lidským výtvorem - kdo s ním neumí zacházet a neví, co na Facebook patří a co ne, ten se ošklivě spálí a těm rozumným může Facebook dobře sloužit.

Jaký je můj největší vzor?

Můj pes - za každé situace je maximálně v pohodě, má dobré spaní a jeho materiální nároky se omezují na jeden pískací balónek denně. Psi prostě už dávno znají odpověď na otázku života, vesmíru a vůbec.

Ideální dovolená nebo relax?

Co nejexotičtější země s co nejteplejším podnebím.

Hlídám si pravidelně svou hmotnost?

Ačkoliv věřím, že v mé kuchyni vznikají zásadně zdravé pokrmy a ačkoliv každodenně cvičím, přesto se váze vyhýbám jako čert kříži.

Jaký je můj recept na zdraví?

Optimismus a hlavně si neměřit teplotu.

Kolik vypiju denně káv?

Žádnou. Upřednostňuji čaj a vodu z kohoutku.

Obrázek uživatele Jana Zlámalová

Obsah uživatele

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná je velmi lahodná houba, která je navíc i nesmírně prospěšná našemu zdraví. Přečtěte si o ní zajímavé informace v následujícím článku
Jahodová chia marmeláda

Jahodová chia marmeláda

Marmeláda bez želírovacích látek a dalších přídavných zbytečností. Tahle marmeláda se skvěle hodí do bílého jogurtu, sladkých kaší a všude tam, kde máme ve zvyku používat klasickou marmeládu
Reklama
TOPlist