Diagnostika stravovacích návyků

Zajímá Vás, jestli přijímáte dostatek energie, živin, vitamínů, minerálních látek, nebo jednoduše zda je Váš jídelníček vyvážený? Nebo se bojíte, že Vaše strava při potravinové dietě neobsahuje vše, co by měla?

Řešením je navštívit odborníka na výživu a nechat si Váš současný jídelníček vyhodnotit. Specialista na výživu i poradí, jak případné chyby napravit a naučí Vás lépe se stravovat.

Jak diagnostika stravovacích návyků probíhá?

Nejprve si vyberte výživovou poradnu a zjistěte si, zda tuto službu poskytuje. Terapeut si Vás pozve na osobní konzultaci a posléze Vám předá (nebo zašle elekronicky) formuláře na záznam týdenního jídelníčku, příjmu tekutin a pohybové aktivity. Tuto službu některé výživové poradny poskytují i bez prvotní osobní návštěvy, takže přijdete pouze na konzultaci s výsledky, a nebo přímo jako elektronické poradenství bez osobních návštěv.

Po týdnu vyplňování odevzdáte formuláře a terapeut je vyhodnotí v některém z profesionálních nutričních programů (Nutridan, NutriMaster, Alimenta,...). Po tomto vyhodnocení získáte detailní přehled o přijaté energii, sacharidech (jednoduchých i složitých), celému spektru mastných kyselin, vitamínů, minerálních látek, cholesterolu, vlákniny a mnoha dalších cenných údajů. Některé programy nabízí ještě zhodnocení příjmu konkrétních potravinových skupin vůči potravinové pyramidě, takže vidíte graficky znázorněn Váš příjem a platná doporučení.

Výživová pyramida

Máte o tuto službu zájem?

Navštivte náš katalog výživových poraden a vyberte si tu svoji.

Reklama
TOPlist