Petra Vojtová


Petra VojtováVystudovala inženýrský obor Technologie potravin na MZLU v Brně a bakalářský obor Speciální pedagogika na UHK Hradec Králové.

Matka tří dětí, z nichž dvě nejstarší trpí silnou hyperaktivitou, a proto se zajímá o vliv stravování na projevy ADHD. Nejmladší dcera prodělala ABKM.

Citát

"Když nejde o život, jde o ..."

Funkce na webu

Redaktorka

Kontaktní údaje

tel.: +420 777 967 171
e-mail: p.vojtova@centrum.cz

Osobní informace

Věk: 37 let
Znamení: Střelec
Oblíbená barva: oranžová

Dotazník

Co mám vlastně společného s potravinovými omezeními?

Vystudovala jsem potravinářství, během vysoké školy jsem byla vegetariánkou. Nejmladší dcera trpěla od narození alergií na BKM. Zajímá mě, zda lze stravou ovlivnit chování dětí s ADHD.

Jaký mám názor na BIO potraviny?

Díky zahrádce vlastní i známých a taktéž chovu domácích hospodářských zvířat ve svém okolí mám možnost konzumovat přirozené BIO potraviny, ač bez patřičného certifikátu. A to mi vyhovuje a přijde dostačující.

Co já a zdravá výživa?

Snažím se dodržovat zásady zdravé, racionální výživy, aneb „všeho s mírou“. Občas nám to „ujede“ více, jindy méně.

Nejoblíbenější jídlo?

V létě grilovaná krkovice na různé způsoby. V zimě zabíjačkové kroupy s kysaným zelím a čerstvým chlebem.

Co vaření? Je to koníček nebo nutné zlo?

Nezbytná nutnost, díky početné rodině, ale zároveň i relax a společně strávený čas s dětmi, které rády pomáhají.

Jak trávím volný čas?

Ideálně venku, v přírodě, s celou rodinkou, při geocachingu, skautování, turistice, cyklistice. Při nepřízni počasí v posteli s knížkou.

Jaké je moje největší přání?

Vychovat děti tak, abych na ně mohla být pyšná a zároveň ony byly šťastné.

Co si myslím o síti Facebook?

V dnešní době nezbytnost v oblasti osobní i pracovní. Využívám denně.

Jaký je můj největší vzor?

Nemám vzor. Mým ideálem je žít tak, abych se za svoje jednání a názory nemusela na smrtelné posteli stydět.

Ideální dovolená a relax?

V přírodě, s rodinou, přáteli…a občas také sama na pustém ostrově.

Hlídám si pravidelně svou hmotnost?

Ano, hlídám. Ale ne vždy mám sílu s ní něco dělat. ;-)

Jaký je můj vlastní recept na zdraví?

Duševní pohoda.

Kolik vypiju denně káv?

Hodně. Ranní, dopolední, odpolední... Minimálně tři, většinou více. V zimě se snažím nahrazovat zeleným čajem, v létě převládá ledová káva.

Obrázek uživatele Petra Vojtová

Obsah uživatele

Domácí bezlepkové těstoviny

Domácí bezlepkové těstoviny - jak na ně a vyplatí se to vůbec?

Také jste měli babičku, která doma připravovala ty nejlepší nudle do polévky, které jste kdy jedli? Já ano! A kromě nich zvládala i skvělé fleky. Vše dělala ručně, pouze za pomoci válečku a nože. Rozhodla jsem se ji napodobit a zkusit si připravit tyto těstoviny, samozřejmě v bezlepkové formě, také sama doma. A určitě to doporučuji i vám, neboť to není žádná věda a výsledek stojí za to!
Vitamíny

Vitamíny - látky nezbytné pro zdraví

Vitamíny (z lat. vita = život) jsou pro naše fyzické i duševní zdraví důležité celoročně, ale s nastupujícím sychravým a chladným počasím, kdy se krátí dny a ubývá slunečných paprsků, ještě více. Pojďme si tedy společně připomenout informace známé, neboť opakování je matkou moudrosti, navíc se možná dozvíte i něco nového a zajímavého
Bezlepkové těstoviny a alternativy

Bezlepkové těstoviny a alternativy

I když nejsme Italové, kteří si bez těstovin různých tvarů a velikostí nedokáží život představit, patří těstoviny i v České republice mezi oblíbené potraviny. Používáme je nejen jako přílohu, ale připravujeme z nich i oblíbené „šunkofleky“ a v řadě domácností se zabydlely i špagety či lasagne. Zajímalo mne, jak pestrá je dnes nabídka trhu pro "bezlepkáře", příp. ty, kteří se „gluten-free“ stravují z přesvědčení. A není to vůbec špatné!
Melasa - "černý zázrak"

Melasa - "černý zázrak"

Slovo melasa je vám zajisté povědomé. Avšak jak se získává a proč bychom ji měli konzumovat již možná přesně nevíte. A to je škoda. Pojďme se proto s tímto, pro naše zdraví velmi prospěšným, přírodním produktem blíže seznámit
Ochutnejte výrobky firmy Schär

Ochutnejte výrobky firmy Schär

Trpíte celiakií, alergií na lepek, či dodržujete bezlepkovou dietu na základě vlastního přesvědčení? V tom případě jste se již určitě setkali se značkou Schär, evropskou jedničkou na trhu s "gluten free" výrobky. Znáte ale celý jejich sortiment? Ráda vás s ním seznámím a přidám i osobní zkušenost s některými z nich
Vepřové chilli ragú s houbami a brusinkami

Vepřové chilli ragú s houbami a brusinkami

Tento recept bude určitě chutnat všem milovníkům sladko-pálivých pokrmů. Pakliže do této kategorie nespadáte a preferujete pouze jídla ostrá, lze brusinky vynechat a použít chuťově zcela neutrální rostlinnou smetanu, jakou je např. sójová či rýžová
Reklama
TOPlist